Fotele z tworzywa

Fotele z tworzywa to niebanalne połączenie funkcjonalności z futurystycznym designem. Są realizacją niezwykle kreatywnych projektów, nawiązujących do sztuki nowoczesnej, ale też sięgających do korzeni modernizmu. Twórcy w unikalny sposób ubierają w efektowną formę przedmiot codziennego użytku, decydujący bardzo często o komforcie i wygodzie odpoczynku w salonie, jadalni, czasem w biurze i strefie relaksu w otwartej przestrzeni open space. Fotele z tworzywa wykonane są z materiałów sztucznych. Bardzo często jest to solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne włókno szklane. Swoje zastosowanie w tej dziedzinie meblarstwa i designu znalazł też akryl i polipropylen.

Fotele z tworzywa do salonu i jadalni

Przybierają różne, często zaskakujące formy i kształty. Fotele z tworzywa mają pełnić w tak samo dużym stopniu funkcję użytkową, jak dekoracyjną. Ich minimalistyczny i jednocześnie oryginalny design wpisuje się w kanony stylu nowoczesnego, modernistycznego i skandynawskiego. Fotele z tworzywa inspirowane klasycznymi krzesłami znalazły swoje zastosowanie w przestrzeni jadalnianej. Stanowią uzupełnienie dużego stołu, dobrze komponując się z drewnianymi i metalowymi konstrukcjami oraz drewnianymi i szklanymi blatami. Fotele z tworzywa mogą posiadać oparcie i siedzenie z tkaniny lub polipropylenu, a nogi np. z drewna dębowego. Salon z kolei wyróżni się nietypowym wyglądem, jeżeli uzupełnimy go o fotel o zaokrąglonym kształcie, wykonany z przezroczystego akrylu i uzupełniony kolorowymi poduszkami.

Wnętrze z artystyczną duszą

Fotele z tworzywa cieszą się ogromnym zainteresowanie wśród artystów i osób z zamiłowaniem do sztuki nowoczesnej. Projektanci prześcigają się w pomysłach, chcąc wzbudzić zachwyt, podziw, zainteresowanie i sympatie. Fotele z tworzywa występują nie tylko w bardziej typowych formach, ale również rzeźbionych kształtach, nawiązującymi do dzieł sztuki. Są niczym rzeźby, które ukazują strefę komfortu we współczesnej, artystycznej interpretacji.

Ikony światowego designu w Twoim mieszkaniu. Postaw na nietypowy komfort.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
 
     
 
Sklep internetowy Shoper.pl